Haber

2020’de Avusturya’da meydana gelen terör saldırısı davasında 4 kişi hüküm giydi

Avusturya’da 2 Kasım 2020’de 4 kişinin ölümüne neden olan ve 2 yılı aşkın süredir devam eden terör saldırısı davasında yargılanan 6 kişiden 2’si biri 20 yıl olmak üzere müebbet hapis cezasına çarptırıldı. ve 19 yaşına kadar obur.

Viyana Eyalet Mahkemesi’nde görülen davada 8 kişilik mahkeme heyeti, 4 kişiyi öldüren teröriste yardım ve yataklık etmekten yargılanan 6 kişi hakkındaki kararını açıkladı.

Buna göre, terör hareketinin gerçekleşmesine yardım ettiği, teröriste silah ve mühimmat sağladığı ve saldırıdan haberdar olduğu tespit edilen 4 kişiden 2’sinin müebbet hapis cezasına çarptırılmasına karar verildi.

Benzer gerekçelerle yargılanan bir kişi 20 yıl, bir sanık ise 19 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Teröre yardım ettiği tespit edilen 4 kişi dışında 2 sanığın eldeki deliller ışığında terör hareketiyle doğrudan ilişkili olmadığı tespit edilerek bu suçlamalardan aklandığı, ancak 2 sanığın aklandığı bildirildi. söz konusu zanlılar, terör örgütü DEAŞ üyesi oldukları ve bu örgütün propagandasını yaptıkları gerekçesiyle 2 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Avusturya’nın başkenti Viyana’da 20 yaşındaki Kuzey Makedon asıllı bir terörist tarafından 2 Kasım 2020’de düzenlenen terör saldırısında 4 kişi hayatını kaybetti, 23 kişi de çeşitli derecelerde yaralandı.

patnosajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu