Haber

AKP Kadın Kolları Başkanı Elif Başgöze’nin Cumhurbaşkanlığına Özel Parfüm Seti Sattığı İddiası

AKP Kadın Kolları Başkanı Elif Başgöze’nin bir kozmetik firmasına ortak olduğu ve Cumhurbaşkanlığı dahil birçok kuruma parfüm setleri sattığı iddia edildi. Detaylar aşağıda ?

Son yıllarda yaptığı haberlerle gündeme gelen Gazeteci İsmail Arı, bugün verdiği bir haberle sosyal medyada yeniden konuşuldu.

BirGün gazetesi muhabiri İsmail Arı geçen ay “Menzil Cemaati’nin cuma namazını deprem bölgesinde kıldırdığını ve bu namaza kamuflajlı asker ve devlet görevlilerinin de katıldığını” söylemişti. Daily Islamist’in Twitter’da İsmail Arı’yı ​​hedef göstermesinin ardından Manisa Vali Yardımcısı Mevlüt Özmen de İsmail Arı’ya tepki gösterdi.

Gazeteci İsmail Arı ise sosyal medya hesabından Manisa Vali Yardımcısı Mevlüt Özmen’in silah fotoğraflarına ilişkin bazı detayları ve özgeçmişini paylaştı.

Arı’nın bugün paylaştığı haber ise oldukça farklı. Teze göre Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı kendi logosu ile parfüm ve kozmetik seti yaptırdı.

Arı’nın paylaştığı set görselleri ise şöyle ?

Set içerisinde mum, oda kokusu, parfüm ve kolonya olduğu görülmektedir.

Parfüm setinin üretildiği marka olan BEB Kozmetik’in sahibi Linkedln sayfasında AKP Kadın Kolları Müdürü Elif Başgöze olarak karşımıza çıkıyor.

BEB Kozmetik’in internet sitesinde yer alan “referanslar” bölümünde yer alan kurumlar dikkat çekiyor.

Cumhurbaşkanlığı Setinin de yer aldığı referanslar arasında Katar Emirliği, TBMM, Albayrak, Akbank, Halkbank, Üsküdar Belediyesi, PTT ve Kızılay gibi kurum ve kuruluşlar yer alıyor.

BirGün’de yer alan iddia şu şekilde:

‘Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgiye göre İstanbul’da AKP’ye bağlı Bağcılar Belediyesi, “Cam Şişe Limon Kolonyası Alımı” adı altında 30 Eylül 2022 tarihinde ihale düzenledi. Pazarlık görgü kuralları yönetimi ile gerçekleştirilen final için 5 Ekim 2022 tarihinde Beb Kozmetik firması ile 705 bin 600 TL değerinde sözleşme imzalandı. Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi kayıtlarında yer alan bilgiye göre, şirketin ortakları arasında AKP İstanbul Kadın Kolları Dış Bağlantılar Birimi Başkanlığı görevini yürüten Elif Başgöze de bulunuyor.’

PTT Seti ?

Üsküdar Belediyesi Seti ?

Sitede görülebilecek detaylar arasında Kızılay Set içerisinde kolonya ve antiseptik mendiller yer alıyor.

Kızılay Seti için özel tasarlanmış karton çanta ve ambalajdır…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu