Haber

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Binali Yıldırım’ı Kabul Etti

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, temaslarda bulunmak üzere Bakü’ye gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım’ı kabul etti.

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Aliyev, Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’nin Türkiye’deki seçimleri kazanması vesilesiyle Yıldırım’a tebriklerini iletti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Azerbaycan ziyaretinin her zaman olduğu gibi çok verimli geçtiği belirtilirken, iki ülke arasındaki ittifakın çeşitli alanlarda ve taraflarda geliştirilmesi için ilgili bakanlıklara çalışmaların istikrarlı bir tempoda yürütülmesi talimatı verildiği hatırlatıldı.

Erdoğan’ın ziyaretinin iki ülke arasındaki kardeşçe ve dostane ilişkilerin her alanda pekişmesine büyük katkı sağlayacağı vurgulandı.

Görüşmede, Türk Devletleri Teşkilatı çerçevesinde iş birliğinin daha da genişletilmesinin önemine işaret edilirken, Aksakallar Yönetim Kurulu Başkanı Binali Yıldırım’ın yürüttüğü faaliyetin değeri vurgulandı.

Türk şirketlerinin kurtarılan Azerbaycan topraklarındaki faaliyetlerine de değinilen görüşmede Yıldırım, Aliyev’e tebriklerinden dolayı teşekkür etti.

Erdoğan’ın Azerbaycan ziyaretinin başarılı geçtiğini belirten Yıldırım, heyetiyle Şuşa’ya giderek buradaki kapsamlı imar ve ihya çalışmalarını göreceğini kaydetti.

Yıldırım, Aksakallar Meclisi Başkanı olarak Türk Devletleri Teşkilatı çerçevesindeki işbirliğinin daha da geliştirilmesine katkı sağlayacağını belirtti.

Görüşmede Yeni Azerbaycan Partisi ile AK Parti arasındaki başarılı işbirliği memnuniyetle ele alındı.

Resepsiyonda Yıldırım’ın yanı sıra AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bursa Milletvekili Efkan Ala ve AK Parti İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım da hazır bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu