Haber

Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı deprem bölgesinde yardımlarına devam ediyor

Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen illerde hayatını kaybedenlerin yaralarını sarmak için harekete geçen Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, birçok alanda faaliyetlerini sürdürüyor.

Vakıftan yapılan açıklamaya göre, yardım faaliyetleri 6 farklı ilde kurulan lojistik merkezler ile koordineli olarak yürütülüyor.

Vakıf Genel Merkezi’nde kurulan “kriz masası” yönetiminde yüzlerce gönüllü, başta sıcak yemek ve barınma olmak üzere sağlık hizmetleri ve psikososyal destek sağlamaya devam ediyor.

Hatay, Malatya, Adıyaman, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Gaziantep’te kurulan aşevlerinde bugüne kadar 922 bin yemek, 1 milyon 67 bin ekmek dağıtıldı.

72 tır gıda, 35 tır muhtelif malzeme, 33 tır su, 19 tır giyim, 20 tır kömür, 22 tır battaniye, 19 tır hijyen malzemesi, 14 tır odun, 15 tır soba, 10 tır çöp un, 3 tır halı, 2 bin 500 yatak, 2 bin tüp, 2 bin 410 elektrikli ısıtıcı, 1003 gaz sobası, 542 çadır, 1260 uyku tulumu, 70 koli ilaç, 33 konteyner, 20 su deposu, 22 seyyar tuvalet, market 3 bin kişiye yardım kartı ve 3 sanayi fırını teslim edildi.

Konteyner yerleşim merkezleri kurulacak

Vakıf ayrıca 6 farklı bölgede depremzedelerin barınma ihtiyaçları için konteyner kampanyası başlattı.

Bu kampanyayı 4 farklı dilde uluslararası davetlerle destekleyen vakıf, resmi kurumlarla işbirliği içinde yurt içi ve yurt dışından yardımlar düzenleyerek konteyner sağlıyor.

Geçici barınaklarda kurulacak konteyner kentlere destek veren vakıf, ramazan ayı boyunca bölgede çok sayıda iftar çadırı açmayı planlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu