Haber

Beylikdüzü Belediyesi Öğrenciler İçin Görevde

Yeni eğitim öğretim dönemi öncesinde ilçedeki okulların bakım ve onarım çalışmalarını tamamlayan Beylikdüzü Belediyesi, ilk ders zili çaldığında öğrencilerin güvenli bir şekilde okullarına ulaşabilmeleri için gerekli tedbirleri aldı. Polis ekipleri trafiğin yoğun olduğu bölgelerde öğrencilere geçişte yardımcı olurken, kantinlerde de kontroller yapıyor.

Beylikdüzü Belediyesi, 2023-2024 eğitim öğretim yılı öncesinde ilçedeki okullarda gerekli tüm çalışmaları tamamladı. Gruplar tarafından bakım, onarım, çevre düzenleme ve dezenfekte gibi işlemler titizlikle yürütülürken, talepler doğrultusunda okullara fonksiyonel alanlar da eklendi. Teknik İşler Müdürlüğü ekipleri ilçedeki okullarda boya, ıslak alan yenileme gibi bakım onarım çalışmalarını yürütürken, Park ve Bahçeler Müdürlüğü; çevre düzenlemesi, ağaç dikimi, çim şekillendirme, yabancı ot temizleme ve budama işlemlerini gerçekleştirdi. Veteriner İşleri Müdürlüğü, çocukların sağlıklı ortamlarda eğitimlerine devam edebilmeleri için haşere ilaçlama ve dezenfekte çalışmaları gerçekleştirirken, Çevre Koruma ve Denetim Müdürlüğü de okul bahçelerinin yıkanıp temizlenmesini sağladı.

Polis ekipleri gerekli tüm çalışmaları sürdürüyor

Öte yandan ilk ders zili çalar çalmaz öğrencilerin güvenli bir şekilde okullarına ulaşabilmeleri için gerekli önlemler alındı. Emniyet Müdürlüğü ekipleri trafiğin yoğun olduğu bölgelerde okul önlerindeki trafik akışını düzenliyor, ışıklı geçişlerde, yaya geçitlerinde veya kavşaklarda öğrencilere yardımcı oluyor. Gruplar ayrıca çocukların gıdaya güvenli bir şekilde erişebilmesini sağlamak için okul kantinlerinde gerekli tüm kontrolleri gerçekleştirdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu