Haber

Doktorlar İstanbul Tabip Odası seçimine ilişkin değişiklik bildirisini açıkladı

Kendilerine “Değişim Grubu” adını veren hekimler, mayıs ayında yapılması planlanan İstanbul Tabip Odası seçimine ilişkin değişiklik beyanını açıkladı.

Odada değişim amacıyla bir araya gelen çok sayıda doktor ve sivil toplum kuruluşunun yer aldığı grup, Zeytinburnu 1453 Çırpıcı Sosyal Tesisleri’nde toplantı gerçekleştirdi.

İstanbul Tabip Odası Lider adayı Dr. Ahmet Erçek, “Değişim Grubu” olarak 5 Mayıs’ta yapılması planlanan oda seçimi için yaklaşık 4 aydır çalıştıklarını söyledi.

Odanın etki gücünü, üyelerinin aidiyet duygusunu, analiz modülü olma yeteneğini kaybettiğini düşündüklerini ifade eden Dr. Erçek, “Bu güç ve etki kaybının olumsuz yansımaları olduğunu görüyoruz. hekimlerin az ya da çok ümidini yitirdiği, umutsuzluğa sürüklendiği, binlerce genç meslektaşımızın vatanlarını terk etmeyi düşündüğü, hepimizin başına geliyor.” .” söz konusu.

Tabip Odasında değişimin hem zorunluluk hem de zorunluluk haline geldiğine dikkat çeken Erçek, “Değişim Grubu olarak odamızın mesleğimize yakışan güç ve etkinliği yeniden kazanabileceğine ve bunun temel unsuru olabileceğine yürekten inanıyoruz. Çözümün bir parçası değil, çözümün bir parçası değil. Bu inançla İstanbul Tabip Odası’na destek veriyorsunuz.” Biz iktidar olmayı hedefliyoruz.” dedi.

“Mesleğimizin ve ülkemizin çıkarına olan tarafta olacağız.”

Dr. Erçek, seçimi kazanmaları halinde nasıl bir yönetim anlayışı benimseyeceklerini şöyle anlattı:

“Bir meslektaşımızı bile dışarıda bırakmamak, hepsini kucaklamak için çaba göstereceğiz, başkası olmayan bir oda inşa edeceğiz. Mesleğimizin ve ülkemizin çıkarına olan tarafta olacağız. Biz bu ülkenin aydınlarıyız, yurtseverleriyiz. Her birimizin vatan şuuru, bayrak şuuru, siyaset şuuru var. Ama bizim yönettiğimiz İstanbul Tabip Odası da elbette benim sahip olduğum şuura sahip olacaktır. Az önce bahsettim ama öte yandan siyasi parti katılımı da olmayacak, kimseye körü körüne düşmanlık yapmayacak, kimseyi desteklemeyecek.”

Toplantıda konuşan Dr. Nedim Uzun, 13 maddeden oluşan “İstanbul Tabip Odası Değişim Bildirgesi”ni okudu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu