Yaşam

Hatay’da hasarlı binalardan eşyalar alınıyor

Yüzyılın afetleri olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde çok sayıda binanın yıkıldığı Hatay’ın Antakya ilçesinde enkaz kaldırma çalışmaları sürüyor.

Evleri hasar gören bazı kişiler, ulaşım asansörleriyle eşyalarını binadan çıkarmaya çalışıyor.

Yetkililer, vatandaşları yıkılacak binalara kısa bir süre de olsa girmemeleri ve eşyalarını almamaları konusunda uyarıyor.

2 binanın yıkıldığı Odabaşı Mahallesi’ndeki 5 katlı apartmanın 4’üncü katından eşyalarını çıkaran Mithat Çolak, deprem gecesi büyük tedirginlik yaşadıklarını söyledi.

Çolak, depremde konutunun kolon ve kirişlerinde önemli bir hasarın olmadığını, duvarlarda çatlaklar meydana geldiğini belirtti.

“Zorundayız, taşımak zorundayız”

Yetkililerin izniyle konutundan sadece değerli eşyalarının çıkarılması için nakliye şirketinden yardım aldığını belirten Çolak, şunları kaydetti:

Elimizde bir şey olmadığı için onu taşımak zorundayız. Taşınma bir saat bile sürmedi. Hızla topladık, asansörü aşağı indirdik. Aslında merdiveni kullanamayız. Bundan sonraki süreci göreceğiz.

Aynı mahallede yeğeninin eşyalarını almak için üsse gelen Yusuf Karataş, apartmandan sadece beyaz eşyalarını indirdiklerini de kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu