Haber

Karamollaoğlu: 6 Masa’nın cumhurbaşkanı adayıyla ilgili İmamoğlu, Yavaş ve Kılıçdaroğlu gündeme geldi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, TV100 canlı yayınında 6 Masa’nın olası cumhurbaşkanı adayı hakkında çok sayıda konuşma yaptı. Temel Karamollaoğlu, cumhurbaşkanı adayına ilişkin 6 Tablo’da üç ismin öne çıktığını belirtti.

“İMAMOĞLU, SLOW, KILIÇDAROĞLU GÜNDEME GELİYOR”

Karamollaoğlu, “Bugüne kadar bu konu hiç gündeme gelmedi. Yer yer konuşuldu, ciddi konuşulmadı ama 6’lar masasında buna gönderme yapan bazı genel başkanlar oldu. Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş, Kemal Kılıçdaroğlu gündeme geldi. Şimdi ilk toplantıda bunu ele alacağız ve bir takvime oturtacağız. Nasıl teklif vereceğimizi belirleyeceğiz. O güne kadar bizim istediğimiz İnsanlar biraz daha sabırlı olsun.” terimleri kullandı.

“ALTI TABLO CUMHURBAŞKANI ADAYLARINI BELİRLEMEKTE GECİKMEDİ”

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamolloğlu, “Altı tablo cumhurbaşkanı adayını belirlemekte gecikmedi. Biz baştan ‘seçim tarihi belli olduktan sonra cumhurbaşkanı adayı belli olur’ dedik. Ama deprem vurunca uygun bulmadık.Depremle ilgili bir toplantı yaptık ondan sonra bizim ev sahipliğinde bir toplantı daha yapılacak.Bu toplantıda mutlaka başkanlık konusu gündeme gelecek. Gündem.

“CUMHURBAŞKANI ADAYLARININ SEÇİLMESİNİ İSTİYORUZ”

Seçilebilecek cumhurbaşkanı adayının aday olmasını istiyoruz. Bu, tüm parti liderlerinin hemfikir olacağı bir aday olmalıdır. Bu sadece o zamanki kişisel görüşüm. Bunu yaparken elbette anketler yapılacak. Bunlar ortaya çıktıktan sonra bir kişi üzerinde anlaşacağımı düşünüyorum. Bunların içinde bulundukları kurallar dikkate alınarak değerlendirilmesi gerektiğine inanıyorum.

“DENİZİ GEÇERSEK VE BİR NEHİRDE İNDİRMEK OLURSAK ÖNEMLİ OLMAZ”

6’lı masanın dağılacağını sanmıyorum. Böyle bir adım attıktan sonra denizi aşıp derede boğulmamız hiç mantıklı değil. Başkan adayıyla aynı fikirde olmamanın bizi bir sorunla karşı karşıya bırakacağını düşünmüyorum.”

haber-tuzluca.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu