Haber

Kayseri Talas muhtarlarından Zincidere’ye tam not

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’nin Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ın her ay düzenli olarak düzenlediği muhtarlar toplantısının bu ayki adresi yeni açılan Zincidere 100. Yıl Mesire Alanı oldu. Burada gündeme ilişkin görüşlerini Önder Yalçın’a ileten mahalle muhtarları, toplantı sonunda mesire yeri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Çok memnun kaldıklarını ve gurur duyduklarını dile getiren muhtarlar, Karadeniz bölgesinin güzelliklerinin Talas’a geçtiğini söyleyerek burayı şehre kazandırdığı için Önder Yalçın’a teşekkür etti.

“BUNLARI ANLATMAKLA BİTMEZLER, ÇOK GÜZELDİ”

Alaybeyli Muhtarı Seçkin Şahin, “Burası anlatmakla bitmez, insanlar gelip görsün” dedi. sözleriyle hayranlığını dile getirdi. Ortamın çok keyifli olduğunu söyleyen Muhtar Şahin, “Gerçekten muhteşem, burası çok güzel, buranın bu kadar güzel bir yer olacağını hayal bile edemezdim. Başkan Yalçın’a teşekkür ediyorum. Vatandaşları da özellikle hafta sonlarını burada geçirmeye, gönül rahatlığıyla burada vakit geçirmeye davet ediyorum.” söz konusu.

Kamber Muhtarı Ömer Navruz, bölgedeki yapılarda kullanılan taşların Kamber Mahallesi’nden getirildiğini belirterek, görülmeye değer bir mesire alanı oluşturulduğunu belirterek Önder Yalçın’a teşekkür etti.

Başakpınar Muhtarı Cemalettin Sivritaş da bu mesire yeri ile değerli bir ihtiyacın giderildiğini kaydederek, çevrenin çok güzel tasarlandığını belirtti. Doğayla iç içe bir ortam yaratıldığını belirten Sivritaş, doğal çevre korunarak yapılan bu çalışmadan keyif aldıklarını ve gurur duyduklarını söyledi.

“CUMHURBAŞKANI YALÇIN KARADENİZİ BURAYA TAŞIDI”

Endürlük Muhtarı Hüseyin Yıldırım da Zincidere 100. Yıl Mesire Alanı’nın çok keyifli olduğunu ve çok beğendiğini belirtti.

Konuşmasına Önder Yalçın’a teşekkür ederek başlayan Çatakdere Muhtarı Seyit Ahmet Karabulut, “Karadeniz’in aynısını buraya getirdi. Burada artık mangal yapmak için arabada odun kömür taşımak, mangal yakmak derdi yok. Buraya çok güzel bir doğalgazlı mangal sistemi yapılmış ve yiyecek alanlar burada rahatlıkla yemek yapıp yiyebilecek. Çok güzeldi, Sayın Başkanın emeğine sağlık.” söz konusu.

seyhan-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu