Haber

Küçükçekmece’de 19 Mayıs coşkusu

KÜÇÜKÇEKMECE Belediyesi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını Atakent 222. Cadde’de verdiği Haluk Levent konseri ile kutladı. Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi’nin de katıldığı konsere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı. Küçükçekmece’de büyük bir coşkuyla kutlandı. ‘Sözüm Ceddim Misyonumuz Cumhuriyet’ sloganıyla düzenlenen kutlamalara Haluk Levent konseri damgasını vurdu. Haluk Levent, konsere deprem bölgesinden gelen gençlerin selamlarını ileterek başladı.

ÜLKEMİZİN GENÇLERİ İÇİN ÇOK KEYİFLİ BİR TATİL

Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, “19 Mayıs ülkemiz, milletimiz ve Cumhuriyetimiz için çok kıymetli bir bayramdır. Ülkemizin bağımsızlığının ilan edildiği, Türk gençliği, ülkemiz gençliği için çok güzel bir bayramdır. Bağımsızlığına çok değer verdiğimiz, Atatürk’ün bu bayramı gençlere armağan ettiği malum.Bu vesileyle gençlerimizin bu bayramı doyasıya kutlamaları ve kıymetini daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için Haluk Levent konseri düzenliyoruz. , ülkemiz için değeri ve anlamı nesilden nesile taşımak için.İlgi çok fazla.19 Mayıs ülkemiz için her şeydir.İstiklal sembolü, Milli Mücadelenin başlangıcı.Ben bu bayramları kutlayarak büyüdüm. .. İyi ki bir 19 Mayısımız var.Yani 23 Nisanımız var, 30 Ağustosumuz var.Öyle güzel bayramlarımız var ki belki hiçbir topluma nasip olmaz.İyi ki Atatürk var bizde.İyi ki insan Gazi Mustafa Kemal’in bizim topraklarımızda doğduğu ve ‘Tam istiklal benim karakterimdir’ diyerek bize boyun eğmemeyi, eğilmemeyi, vatan olmayı, millet olmayı, cumhuriyet olmayı, cumhuriyet olmayı öğretti. Onu korumaya çalışıyoruz, yaşatmaya çalışıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu