Haber

Sankon Heyeti, Etiyopya Büyükelçisi Mahmud ile Görüştü

Sanayi ve Ticaret Konfederasyonu (SANKON) Genel Başkan Yardımcısı Özkan Atalay, beraberindeki heyet ile Etiyopya ‘nin Ankara Büyükelçisi Adem Muhammed Mahmud’u ziyaret etti. Atalay, “Sanayi ve Ticaret Konfederasyonu olarak Türkiye ile Etiyopya arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerimize katkı sağlamak için çalışmalarımızı, iş forumu konferanslarımızı ve ekonomik işbirliği toplantılarımızı büyük bir kararlılıkla sürdüreceğiz. Önümüzdeki dönem de öyle” dedi.

Etiyopya Devleti Ankara Büyükelçisi Adem Mohammed Mahmud, SANKON heyetinin kabulünde yaptığı konuşmada, Ankara’daki Etiyopya Büyükelçiliği ile SANKON kuruluşu arasındaki güçlü işbirliğinden memnuniyet duyduklarını belirterek, “İki ülke ekonomisine katkı sağladık. SANKON kuruluşu ile yaptığımız çalışmalarda iki ülke arasında güçlü ilişkilere sahibiz “SANKON ile yaptığımız iş birliğinin ticari ilişkilerimizi daha da güçlendireceğine inanıyorum” dedi.

Atalay, “Sanayi ve Ticaret Konfederasyonu olarak Türkiye ile Etiyopya arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerimize katkı sağlamak için çalışmalarımızı, iş forumu konferanslarımızı ve ekonomik işbirliği toplantılarımızı büyük bir kararlılıkla sürdüreceğiz. Önümüzdeki dönem de öyle” dedi.

Görüşmede Etiyopya Devleti Ankara Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarı ve SANKON Genel Başkan Yardımcıları da hazır bulundu.

Kaynak: ANKA / Yeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu