Haber

Son Dakika: Akşener, Millet İttifakı’nın 6 Mart’taki toplantısına katılmayacak

6 Tablo Kemal Kılıçdaroğlu’nun 5 cumhurbaşkanının aksine cumhurbaşkanı adaylığına karşı çıkan Meral Akşener masadan kalktı. Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nun isimlerinde ısrar eden Akşener, dayatmaları kabul etmeyeceğini belirterek geri çekildi.

AKŞENER 6 MART’TA YAPILACAK TOPLANTIYA KATILMAYACAK

Akşener, kurmaylarıyla yaptığı görüşmenin ardından iki gün süren görüşme gerçekleştirdi. Görüşmelerin ardından DÜZGÜN Parti Genel Merkezi’nden ayrılan Akşener’in durumu ağırlaştı. DÜZGÜN Parti Küme Başkanvekili Musavat Dervişoğlu, “Akşener 6 Mart’taki toplantıya gelmeyecek” dedi. söz konusu.

“KILIÇDAROĞLU’NUN ADAY OLMASI İÇİN 5’Lİ MASA TOPLANDI”

İYİ Parti’den Erhan Usta, “Kapı açık değil sanıyoruz. 5 Masa Kılıçdaroğlu’nu aday göstermek için bir araya geldi.” sözlerini kullandı.

NE OLDU?

6 Masa’nın son toplantısında Kılıçdaroğlu’nun adaylığını kabul etmeyen ve sandıklarda Yavaş ve İmamoğlu’nun isimlerinin öne çıktığını söyleyen Akşener, “Geldiğimiz noktada İYİ Parti kıskaca düştü. Bir dayatmaya zorlanan Türk milletine yıllardır yapıldığı gibi ölümle sıtma arasında bir çatışma yaşanıyor. Seçime zorlandı ve elbette buna boyun eğmeyecek.” dedi.

“MİLLETİMİZ SİZİ GÖREVİNE ÇAĞIRIYOR”

Akşener, “Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu Bey’e sesleniyorum. Tüm engellemelere rağmen çok çalıştınız. Görevinizi en güzel şekilde yaptınız. Milletimizi enkaz altında da olsa yalnız bırakmadınız. Milletimiz çok kritik bir kırılmanın eşiğinde: Onu yok etmek bizim görevimiz. Bu görevin reddedilemez bir görev olduğundan şüphemiz yoktur. Bu çağrının sahibi millettir. Bundan sonra bize düşen görev seçim yapmaktır.” sözlerini kullandı.

YAVAŞ VE İMAMOĞLU’DAN KILIÇDAROĞLU’YA TAM DESTEK

otlukbeliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu