Teknoloji

Uçak kazalarını inceleyeceğimiz yeni simülasyon oyunu: Uçak Kazası

 
White Pig Games tarafından geliştirilen ve Duality Games, HeartBeat Games tarafından yayınlanan simülasyon, uçuş, macera oyunu Plane Accident’ın haziran ayında çıkması bekleniyor. Her ay eklenen simülasyon oyunları içerisinde yer alan bu uçak kazası simülasyon oyununda farklı bir içerik bizleri bekliyor. Oyundaki uçak kazalarını inceleyeceğimiz ve bu uçakların neden ve ne sebeple düştüğünü öğreneceğimiz bir içerik bizleri bekliyor. Bu amaç doğrultusunda uçakları inceleyebilir, dağılmış bölümlere göz atabilir ve bu uçakların neden çarparak yere çakıldığını öğrenebiliriz.
Oyunda bir müfettiş olarak bulunuyorsunuz ve bu müfettiş olarak yer aldığımız bölümde, düşen uçaklar alanında gerçek anlamda ilerleme sağlayabiliyoruz. İlerlediğimiz kısımlar çoğunlukla açık alanlar ve bu açık alanlarda hem manzaranın tadını çıkarabiliyoruz hem de atmosfere bir göz atabiliyoruz. Atmosfere bakıp sağa sola baktıktan sonra hatasız olarak kaza bölgesine geçebiliyoruz ve uçağın doğal olarak bu kaza bölgesinde olduğunu görebiliyoruz.
 
Oyunda kazaların nedenlerini bulmamız gerekiyor.
 
 
Uçaklar farklı durumlarda ve farklı nedenlerle düşebilir. Bu amaç doğrultusunda onları araştırmak üzere yola çıktık ve aracımıza atlayarak fiilen bu kaza mahallinin üzerinden geçebiliyoruz. Geçişi yaptıktan sonra uçağa geliyoruz ve yavaş yavaş uçağı incelemeye başlıyoruz. Uçağın hangi kısımlarının bozulduğunu, neden yere düştüğünü ve daha fazla detayı ortaya çıkarmak için burada çeşitli araştırmalar yapıp elimizin farklı bölgelerini alıp yakından inceleyebiliriz.
Oyunda tamamen bu amaç doğrultusunda ilerliyoruz ve uçakların neden düştüğünü ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Uçak Kazası oyununun içeriği aynen böyle olup tarafımıza ekstra hiçbir içerik aktarılmamaktadır. Bildiğiniz gibi simülasyon oyunları bir amaç ile ortaya çıkıyor ve bu amaç doğrultusunda detaylı bir içeriği bizlere ulaştırmayı amaçlıyor. Bu oyunda detaylı bir uçak araştırma simülasyonu ve içeriği tarafımıza aktarılmıştır. Bu doğrultuda modülleri detaylı bir şekilde inceleyebilir ve incelediğimiz bu bölümler ile birlikte kazanın son sebebini ortaya çıkarmaya çalışırız.
 
tanıkları sorgulayabiliriz
 
 
Elbette hem insan hem de araç kusurlarından dolayı kazalar meydana gelebilir ve bu sebepleri ortaya çıkarmak için yukarıda belirttiğim gibi bir müfettiş olarak bu üretimde yer alıyoruz. Müfettiş olarak yer aldığımız oyunda sadece atmosfere bakabileceğimiz alan değil, tanıkları sorgulayabileceğimiz bölümler de bulunuyor. Elbette bu tarz kazaları uzaktan gören ve neden düştüğünü gözlemleyebilen çeşitli tanıklar var. Bu tanıklara gidip çeşitli sorular sorabiliriz ve sonra bu kazanın neden olduğunu öğrenmeye çalışırız.
Görgü tanıklarını sorguladıktan sonra tekrar olay mahalline gidip olay yeri incelemeye başlayabiliriz, gerçek fırlatılan modülleri elimize alabiliriz, kaza mahallini iyi incelemeye başlayabiliriz, etrafa dağılmış delilleri toplayabilir ve olay yerini incelemeye başlayabiliriz. bu üretimde tam teftiş uzmanı olarak yer alabilir. Topladığımız bu ipuçları ve ayrıntılarla birlikte kendi sonuç tablomuzu oluşturduk. Bu sonuç tablosu ile birlikte uçağın neden yere düştüğünü öğrenebiliyoruz.
 
 
Uçak kazalarını inceleyebileceğimiz ve detaylıca inebileceğimiz bu yapımda kaza mahalline yolculuk yapıp düşen uçakları inceleyebiliyoruz. Oyunda kazaların nedenlerini açıklamaya çalışıyoruz, topladığımız ipuçları ile kaza raporu yazıyoruz ve bu rapor ile birlikte detaylı bilgileri üst yönetime iletebiliyoruz. Oyunda bir yandan kaza bölgesini incelemeye çalışıyoruz diğer yandan kaza bölgesinin güvenliğini kesinlikle sağlamamız gerekiyor. Bu güvenliği sağladıktan sonra araştırma ve inceleme yapmamız daha kolay oluyor. Bu nedenle öncelikle bu kaza bölgesini çeşitli emniyet şeritleri ile kapatarak üzerini kapatabilir ve böylece kaza bölgesini garanti altına alabiliriz.
 
Kaza mahallinin fotoğrafını çekebilirsiniz
Oyunda kaza bölgesini inceleyip kesikleri toplarken bir yandan da elimizdeki kamerayı bu modülleri kanıtlamak için kullanabiliyoruz. Yani oyundaki kaza mahalline ait modülleri ve bölümleri fotoğraflayıp belgelerimize dahil edebiliyoruz. Elbette bu fotoğraf içerikleri bize kanıt olarak görünüyor ve kazanın sebeplerinin resmi olarak belgelenmesi için fotoğrafların çekilmesi gerekiyor. Bu amaçla kritik parça ve modüllerin fotoğraflarını çekebilir ve bu fotoğraflara belgenizde yer verebilirsiniz. Oyunda ilerlememizi sağlayacak unsurlardan biri de bu.
 
 
Oyunda çektiğimiz fotoğraflar ile birlikte ofisimize gelip bu fotoğrafları ofisimizde bulunan masanın üzerine asabilirim ve ayrıca fotoğraf ile birlikte inceleyip bu kazanın sebebini ortaya çıkarmaya çalışabiliriz. Topladığımız tüm evrakları ofisimizde bulunan masalara atıp tekrar ofisimizde bulunan masaları kullanabiliriz. Evrakları topladıktan sonra tek tek inceleyip içeriklerine bir göz atabiliriz. Böylece, tüm içeriği ve detayları öğrendikten sonra artık nihai bir karar vermemiz gerekiyor.
 
Genel olarak özetlemek gerekirse; Oyunda düşen uçakları incelememizi sağlayan bir içerik bizleri bekliyor. Ayrıntılı simülasyon öğeleri içeren bu yapımda her bir uçağın nasıl düştüğünü ve neden yere düştüğünü bulmaya çalışıyor. Onları bulmak için kaza mahallini düzgün bir şekilde aramamız gerekiyor. Kaza mahallini incelerken çevreyi fotoğraflayabilir, kaza mahallini garanti altına alabilir ve tanıkları sorgulayabiliriz. Elbette bu sorgulamalarla birlikte daha fazla detaya sahip olabiliyor ve bu sayede araştırmalarda büyük ilerlemeler kaydedebiliyoruz.
 
 
Oyunda ayrıca her uçak modülünü tek tek araştırıp fotoğraflayabiliyoruz. İstesek bu modülleri elimize alabilir, dilersek fotoğraflayıp kendi panomuza asabiliriz. Tabii ki kaza mahallinden tüm ipuçlarını topladıktan sonra kendi ofisimize dönebilir ve döndüğümüzde tüm belgeleri masamıza atabilir ve gerektiğinde detaylı bir şekilde inceleyebiliriz.
Oyunda yine tüm teknik dökümanları toplayıp kontrol edebiliyoruz. Denetim yaparken çeşitli ipuçlarına göz atabiliyoruz ve bu bağlamda artık nihai bir karar vermemiz gerekiyor. Kazaların nasıl meydana geldiğini ve neden meydana geldiğini ortaya koymaya çalıştığımız bu yapımın Steam sayfası şu anda açık olup, dilerseniz Steam sayfasından istek listenize ekleyebilir, kaza gününde haberdar olabilirsiniz. serbest bırakılması.
 
 
Bu format simülasyon oyunlarını seviyorsanız, bu prodüksiyona da göz atabilir ve ona bir baht verebilirsiniz. Oyun, haziran ayında biz oyun severlerin beğenisine sunulacak ancak hangi gün olduğu belli değil. Ayrıca Steam sayfasında Haziran 2023 ibaresi bulunmaktadır. Bu nedenle oyunun Haziran ayında çıkmasını bekliyoruz. Ek olarak, oyun sadece İngilizce dil tabanına sahiptir. Oyunun oynanış görüntülerini de aşağıdan izleyebilirsiniz.
Öte yandan oyunun Steam sayfasında şu anda demosu bulunuyor. Bu demo sürümünü ücretsiz olarak indirerek oyunun bir bölümünü oynayabilirsiniz. Bu demo versiyonu size oyunun mutlak seviyesine kadar çeşitli oynanış dinamikleri sunar ve oyunun temel yapısını aktarır. Bu demo versiyonu sayesinde oyunu alıp almamaya da karar verebilirsiniz.
 
Eski sürüm oynanış videosu
 
 

haber-bismil.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu