Haber

Vali Gökmen Çiçek’ten 23 Nisan mesajı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, TBMM’nin açılışının 103. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal’in tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamaktan her zaman mutluluk ve gurur duyduklarını kaydetti. Atatürk.

Çiçek, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve Gazi Meclisimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, “Çocuklar geleceğimizin teminatı, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu yarının büyüğü olarak yetiştirmek insanlık görevimizdir.” Dünya tarihinde çocuklara bayram armağan eden tek cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çocuklara armağan edilen tek bayram olmuştur. Bu anlamda milletimizin umut çiçeği olan çocuklarımızın sağlıklı ve mutlu yaşaması, çağın gereklerinden yararlanması, donanımlı ve donanımlı olarak büyümesi hepimizin ortak hedefi olmalıdır. yetenekli bireyler.

Çocuklarımızın hafızalarında ve yüreklerinde yer eden vatan ve millet sevgisi, gözlerinde gördüğümüz yaşama sevinci ve geleceğimizi aydınlatan umut ışığı, ülkemizin güzel yarınlarına olan inancımızı pekiştirmektedir. daha da güçlü. Bu vesileyle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Harbimizin tüm kahramanlarını, vatanı için canlarını feda eden şehitlerimizi, merhum gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, rahmetle anıyoruz. halen hayatta olan gazilerimize şükranlarımızı sunarız. Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın ülkemizin ve dünya çocuklarının tümüne barış, sağlık ve mutluluk getirmesini diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu