Ekonomi

Bitcoin fonlarından çıkışlar azalırken, kripto fonlarında çıkışlar serisi devam ediyor

Investing.com – Kripto para birimlerinden çıkışlar üst üste 7. haftasında da devam etti.

Coinshares verilerine göre, toplam çıktı ölçüsü 329 milyon dolara ulaştı. Altcoin fonlarında en dikkat çekici çıkış Tron bazlı fonlarda yaşandı. Coinshares analistlerine göre çıkışlar, Bitcoin’e olan duyarlılığın azalmasından ziyade kurumsal yatırımcıların devam eden kar elde etmelerinden kaynaklanıyor.

Geçen haftaki verilere göre, kripto varlık yatırım çalışmalarından toplam çıkış, 7. haftada 62 milyon dolarlık net çıkışın ardından, şirketlerin yönetimindeki varlıkların %1’i olan 320 milyon dolara ulaştı.

Böylece çıkış serisi 2022’nin ilk aylarında görülen 6 haftalık seriyi geride bıraktı. Yatırım işleri fiyatlarında yıl başından bu yana yüzde 56’lık artışa dikkat çeken analistler, fon çıkışlarının kaynağının niyetten kaynaklandığına inanıyor. fiyat düşüşlerinden aşırı geri çekilme ışığında kar elde etmek.

Ancak kripto fonlardaki işlem hacimleri, kripto piyasasına oranla yıl ortalamasının altında kalmaya devam ediyor.

 

Varlık bazında, önceki haftalarda çıkışlara öncelik verenler bitcoin Fonlardaki azalış kısmen $2,7 milyon olarak gerçekleşmiştir. Bu dikkat çekici detayla birlikte Bitcoin Short’tan 6.3 milyon dolar çıktı. Bu, Bitcoin’de düşüşe endeksli fonların daha hızlı terk edildiğini gösterirken, fon çıkışlarında fiyat düşüşünün ön planda olmadığını bir kez daha gösterdi.

Ethereum Fonlardan çıkışlar da Bitcoin ile birebir bazda 2.7 milyon doları buldu. Bu haftanın odak noktası altcoin fonlarıydı. Özellikle Tron bazlı yatırım fonlarından toplam aktiflerinin %70’ine tekabül eden 51 milyon dolar çıkış olmuştur. Coinshares analistleri, bu çıkışın kriptodaki bir gerilemeden ziyade ilk sermayeyi geri çekmeye karar veren bir yatırım ürünü sağlayıcısından kaynaklandığına inanıyor.

 

Ülke bazında bakıldığında ise Almanya 62,4 milyon dolarlık üretimle ilk sırada yer alıyor. ABD ise 4,8 milyon dolarlık çıkış gördü. İsviçre ve Brezilya pazarlarında kısmi girişler kaydedildi.

Author: Günay Caymaz

nurhak-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu