Ekonomi

Elon Musk, ‘dünyanın en zengini’ unvanını yeniden kazandı

United Press International’ın (UPI) haberine göre, ‘dünyanın en zengini’ unvanını Louis Vuitton markasını da bünyesinde bulunduran lüks tüketim ürünleri grubu LVMH’nin Lideri Bernard Arnault’a kaptıran Elon Musk, hayatını kaybetti. LVMH’nin hisselerindeki düşüşle yine “dünyanın en zengini”. ‘ listenin başında yer aldı.

Bloomberg Milyarderler Endeksi’nin “dünyanın en zengin 500 kişisi” listesine dayandırılan habere göre Twitter, Tesla ve SpaceX’in sahibi Musk, tahmini net serveti 192 milyar dolar ile listenin başında yer alıyor.

Nisan ayındaki sıralamada 211 milyar dolarlık servetiyle Musk’ı geride bırakan dünyanın en zengin insanı Arnault, LVHM şirket hisselerini kaybetmesi nedeniyle serveti 187 milyar dolara geriledi.

LVMH’nin hisse değeri son bir ayda yüzde 10 düşerken, Arnault’nun servetinin buna paralel olarak bir günde 11 milyar dolar azaldığı belirtiliyor.

‘Dünyanın en zenginleri’ listesinde Amazon’un sahibi Jeff Bezos 144 milyar dolarlık servetiyle 3. sırayı alırken, Microsoft’un sahibi Bill Gates 4. sırada yer aldı. 125 milyar dolar. (EKONOMİ HİZMETİ)

haber-seben.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu