Ekonomi

Hindistan borsası, ABD Merkez Bankası’nın faiz oranlarını düşürmesinin ardından olumlu bir başlangıç ​​bekliyor

Hindistan borsası, ABD Merkez Bankası’nın gelecekteki faiz artırımlarında duraklama sinyali vermesine yanıt olarak küresel yükselişin etkisiyle bugün olumlu bir başlangıç ​​yapmaya hazırlanıyor. Gift Nifty vadeli işlemleriyle karşılaştırıldığında, sabahın erken saatleri NSE kıyaslama endeksinde 100 puanın üzerinde bir artışa işaret ediyor.

Dün ABD piyasası, faiz oranlarının art arda ikinci yıldır değişmemesinin ardından düştü. S&P 500, NasdaqVe Dow Jones Gibi endekslerde değerli çıkarlar elde etti. Fed Lideri Jerome Powell, Fed’in bu yıl Eylül ayında bir kez daha faiz artırımına gideceği öngörüsünü küçümseyerek politika duruşunu yineledi.

Dün piyasanın kapanmasının ardından 10 yıllık Hazine tahvilinin getirisi yüzde 4,71’e geriledi. BrentHam Petrolün varil fiyatı 85 dolardan işlem gördü. AltınFiyatları da 2.000 doların altına düştü.

S&P/ASX 200, Tüm Olağan Piyasalar, NikkeiKospi ve Kospi’nin de aralarında bulunduğu Asya piyasaları ABD Merkez Bankası’nın kararına tepki olarak kar açıkladı.

Hindistan hisse senedi haberlerinde, piyasa gözlemcileri Eylül çeyreği kazançlarını açıklayan birçok şirketi yakından takip ediyor. Bunlar arasında Adani Grubundan Adani Enterprises ve Adani Power da yer alıyor. İzlenecek diğer şirketler arasında Dabur, Godrej Properties, IRFC, Karnataka Bank, Suzlon ve Tata Motors yer alıyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu