Haber

Provokasyon ekipleri sahada! Halkı devlete karşı kışkırtıyorlar.

Depremi kaos için fırsat olarak gören karanlık odaklar bölgeye indi. Devletin tüm güçlerini seferber ettiği asrın afetiyle ilgili deprem bölgesi dışından gazeteciler, STK’lar, sağlık çalışanları, yardım çalışanları, provokatörler polis ve hatta jandarma kılığına girerek başta Gaziantep, Kahramanmaraş, Hatay ve Adıyaman’ın farklı noktalarından provokatif faaliyetlerde bulunmak. Güvenlik güçlerinin yüksek alarm durumunda olduğu belirtilirken, provokasyonların temel amacı, halkı devlet kurumlarına karşı kışkırtmak.

Bölgeye provokasyon amacıyla inen unsurların öncelikli amacı, Kürt ve Alevi vatandaşlar ile Suriyeli mülteciler üzerinde kaos yaratmaktır. Sahayı karıştırmak isteyen kara eller, sosyal medya, ana akım basın ve uluslararası medya kuruluşları ile bu süreci bir kaos ve isyan aracına dönüştürmeye çalışıyor. PKK, FETÖ ve yasa dışı örgütlerin cephe olarak kullanıldığı plan çerçevesinde yerel unsurlara değerli roller verildi.

ULUSLARARASI MEDYA PROVOKU

Güvenlik güçleri, farklı provokasyon biçimleriyle deprem felaketiyle mücadele eden illerde halkı ayaklandırmak isteyen girişimlerin olabileceği bilgisini paylaştı. Bu doğrultuda alınan istihbarata paralel olarak yerleşim bölgeleri başta olmak üzere enkaz noktalarında ve kent merkezlerinde güvenlik önlemleri artırıldı. Gazetemizin ulaştığı bilgilere göre, sıcak noktalara yönlendirilen provokatörler, “Enkaz altında akrabalarım var ama kimsenin umurunda değil, ilaç yok, çadır yok, cesetlerimiz ortada” gibi saçmalıklarla kitleleri provoke etmeye çalışıyor. çalındı, yaralılar ölüme terk edildi, çocuklar organ mafyasına satıldı” dedi.

Öte yandan devam eden artçı sarsıntıların yanı sıra su ve elektrik kesintileri ve hırsızlık nedeniyle halkın boşalttığı evlere giren çeteler de bina, daire ve meskenlerde büyük hasara neden oluyor. Bu kişilerden bazıları Gaziantep ve Kahramanmaraş’ta suçüstü yakalandı.

Bölgeye gelen sabotaj ekiplerinin ortasında farklı ülke pasaportlarına sahip kişiler de bulunuyor. Resmi kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre bu amaçla doğu ve güneydoğu illerinden özel timler Hatay, Gaziantep ve Kahramanmaraş’a götürüldü. Saha provokasyonunda en büyük rolü uluslararası medya üstlendi. Deprem bölgesinde ABD, İngiltere, Fransa, Almanya gibi ülkelerden yayın kuruluşları deprem bölgelerinde yaşananlardan çok arka planda gündem olan röportajlar yapıyor. Çoğunlukla terör yanlısı kişileri saha partneri olarak seçen bu örgütler, Türkiye’nin arama kurtarma, çadır, yiyecek ve giyecek konusunda Kürtlere ve Suriyelilere çifte standart uygulaması tarafını kışkırtıyor.

KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESI / YILMAZ BİLGEN

karasu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu