Haber

Cengiz Bozkurt deprem bölgesinde çalışıyor

Türkiye’nin 11 ilini yerle bir eden depremlerin ardından afet bölgelerinde çalışmalar sürüyor. Yardım ekipleri arasında halkın tanıdığı bazı ünlü isimler de sahadaki faaliyetleriyle dikkat çekiyor.

Leyla ve Mecnun dizisinden tanıdığımız oyuncu Cengiz Bozkurt, eşi Hatice Kavak Bozkurt’un memleketi Kahramanmaraş ile başlattığı hayır faaliyetlerine İskenderun’da devam ediyor.

Günlerce gönüllü olarak depremzedeler için çalışan Bozkurt, afet bölgelerini şöyle anlattı:

“6 gün kaldım”

“Eşimin köyü olan Çiğli köyüne gittik. Fay köyün ortasından geçti. Orada da evler yıkıldı. Önce oraya müdahale ettik. Enkazdan çıkarılanlar oldu. Daha çok vardı. 30’dan fazla can kaybı.Orada odun ve erzak ulaştırdık.Kahramanmaraş merkezdeki yıkımı da gördüm.Kahramanmaraş merkezdeki yıkımı gördüm.Afeti gördükten sonra bölgedeki felaketi daha iyi anladık.Pazarcık’a gittim. , Adıyaman ve Hatay.Hatay’da Samandağ, Defne ve Antakya merkezde 5-6 gün kalıp İskenderun’a gittim.

“Yaraları sarmaya çalışıyoruz”

Bağışçıların gönderdiği çadır, erzak ve suyu halka ulaştırıyoruz. Buradaki insanlarla istişare ederek, fikirlerini alarak, onları bu dayanışma sürecine ortak ederek elimizden geldiğince bu yaraları sarmaya çalışıyoruz. Vicdan sahibi bir çok genç arkadaş burada. Hayat normale dönmüş gibi görünüyor ama değil. Genelde insanların barınması, gıda yardımı, erzak için takviye sağlamaya çalışırım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu